Lola Karpenka

Volha Lolita "Lola" Karpenka je mladá tanečnice a choreografka oddaná flamencu. Vycvičena v různých tanečních stylech, tančila a na veřejnosti vystupovala od dětství. Rozsáhlý taneční trénink, lektorská činnost a práce choreografa, zahrnují široké pole její působnosti (klasický, moderní a etnický tanec). Učila se dokonalému umění baletu, tanec současný/moderní, několik let zasvětila studiu "gypsy" a dalších etnických tanců: tančila brazilskou a angolskou capoeiru, afro-tanec, a tanec perský. Studovala také Feldenkraisovu metodu a pohybovou analýzu. Nicméně před 7 lety Lola objevila flamenco a její život se úplně změnil. Okamžitě propadla energii flamenca, jeho nevšednímu šarmu tak, že od té doby se mu aktivně věnuje.

Zúčastnila se mnoha mistrovských kurzů a stáží vedených významnými tanečníky ze Španělska (Virginia Delgado, Irene Alvarez, Angel Muňoz, Lidia Pousa, Maria Carmen Guerrero, Juan Trigueros, Juan Polvillo, Natalia Meiriňo, Pilar Ortega; Master Classes 2009: Patricia Guerrero, Javier Martos; Master Classes 2010: Antonio "El Pipa", Rocío Coral; Master Classes 2011: Leonor Leal, Ana Calí, Violeta Ruiz, Rocío Molina, Mercedes Ruiz.)

Zúčastnila se rovněž mnoha mezinárodních festivalů v ČR a v zahraničí.

V roce 2010 založila skupinu LA MAGIA DEL FLAMENCO, se kterou pravidelně vystupovala na jevišti divadla BROADWAY v představení  "A TOUCH OF CLASS", a na různých festivalech a akcích. V lednu 2011 vystupovala v Kladně a Trutnově s vynikajícími umělci ze Španělska - s kytaristou Oscarem Guzmanem a zpěvákem Florencio Marinem. V dubnu 2011 vytvořila a účinkovala v představení VAMOS ALLA v divadle PONEC, a v současně době připravuje několik nových projektů, jeden z nich - tanečně-hudební meditace na téma "křehké tělo ženy"- má premiéru začátkem listopadu 2011 v divadle NoD, Praha.